Vítejte

na webových stránkách naší společnosti

Vítejte

Vítejte

na webových stránkách naší společnosti

1 Vítejte

Poznávejte

nejen přírodní krásy v okolí našeho penzionu

1 Poznávejte

Poznávejte

nejen přírodní krásy v okolí našeho penzionu

1 Poznávejte

zobrazitzobrazitzobrazit

Ubytování

> Ubytování > Sportovní turistika

Turistika

Odkazy

Pro Vaši lepší orientaci a seznámení s danou lokalitou jsme pro Vás vybrali níže uvedené zajímavé internetové odkazy k naplánování Vašich cyklistických či pěších poznávacích výletů v tomto překrásném prostředí jižního okraje Prahy.

 www.stara-vltava.cz/ www.posazavi.com, www.muzeumjilove.czwww.petrovuprahy.cz, www.okrouhlo.cz,   www.zahorany.webz.cz,      http://militarymuseum.cz/vojenske-muzeum-lesany/, www.eltsen.cz/jawa/netvorice/index.html, www.stezky.info/naucnestezky/ns-mednik.htm, http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDampa%C5%A1sk%C3%BD_most  www.vranenadvltavou.cz/index.php?nid=959&lid=CS&oid=83649 www.celticeurope.cz/view.php?cisloclanku=2004061002

Okolí

V okolí jsou velmi hezké a udržované lesy. Návštěva těchto lesů jistě potěší srdce každého houbaře pro velký výskyt všech druhů jedlých hub a jiných lesních plodů. Pro zdejší výskyt čistého vzduchu v této lokalitě, který není znečištěn emisemi a smogem doporučujeme zvolit případně jen ozdravovací procházky těmito lesy.

Pro vyznavače cyklistiky jsou zde v mírně ztvárněné krajině v celém okolí mnoho cyklistických stezek s výbornými podmínkami pro pořádání cyklistických výletů všemi směry. V okolí Okrouhla jsou zajímavá místa a obce které jsou spjaty s českou historií a historií těžby zlata v této lokalitě

Pro vyznavače vodního sportu  se nabízí ke sjetí řeka Sázava. Sjetí nejkrásnějšího úseku  z Týnce nad Sázavou do Pikovic pomůže zorganizovat Týnecká firma Bisport  http://www.bisport.cz/.

 Blízkost dalších zajímavých míst, jako Karlštejn, Koněpruské krasové jeskyně, Konopiště přímo vybízí k výletu do některých těchto turisticky zajímavých míst a to jak vlakem z Vraného nad Vltavou, tak cyklisticky.

V nedaleké obci Pikovice se pořádá každoročně známí country festival a v obci Březová festival Woodstock. V blízkém městě Jílové u Prahy je muzeum o těžbě zlata, které se v celé této oblasti ve středověku dolovalo, přičemž  si expozici můžete zpestřit  prohlídkou štoly sv. Josefa a štoly Pepř ve Studeném. V blízké obci Zvole jsou zajímavá místa k pozorování toku Vltavy z vysoké skály "Homole" kdy při tomto pozorování si můžeme představit jak zde toto vypadalo před vybudováním Štěchovické přehrady. Historické fotografie lze shlédnout na vltava.logout.cz.

Vltavské údolí

Vltavské údolí

Zahořanský potok

Zahořanský potok

Peřeje na Zahořanském potoku

Peřeje na Zahořanském potoku

Karlštejn

Karlštejn

Konopiště

Konopiště

Svatojanské proudy nyní

Svatojanské proudy nyní

Svatojanské proudy historie

Svatojanské proudy historie

Pěší turistika

Doporučujeme návštěvu odkazu www.posazavi.com – pěší turistika – dolní Posázaví, kde na zobrazené mapce si vyberete pro Vás tu nejoptimálnější trasu. Případně v této nabídce vybrat odkaz pěší výlety, kde zadáte místo které hodláte navštívit a případná kriteria.

 

Z poznávacích okruhů Vám doporučujeme

 1. Okrouhlo-Zvole-Vrané nad Vltavou-vlakem do Mníšku pod Brdy-procházka po Brdských hřebenech-Bojanovice-Štěchovickým údolím do Štěchovic-Davle-Petrov-Zahořany-Okrouhlo. Případně lze vystoupit i před Mníškem pod Brdy a navázat na trasu v Bojanovicích
 2. Okrouhlo-Kamenná vrata-Jílové u Prahy (návštěva muzea o těžbě zlata v této lokalitě)-prohlídka štoly sv.Josefa – Zahořany –Okrouhlo
 3. Okrouhlo-Zahořany-Jílové u Prahy-Kamenný přívoz posázavskou stezkou do Pikovic-Davle-Petrov-Zahořany-Okrouhlo
 4. Okrouhlo-Zahořany-osada Havaj-Davle-Petrov-Kamenný vrata-Zahořany-Okrouhlo
 5. Okrouhlo-Libeř ( zastávka hostinec u Hrubých) -Zahořany-Okrouhlo
 6. Okrouhlo-Zvole-vyhlídka na Homoly ( zde je krásný pohled na Vltavské údolí a již bývalé Svatojánské proudy.
 7. Okrouhlo-Březová-Davle-Petrov-Zahořany ( zastávka v hostinci na návsi)-Okrouhlo
 8. Okrouhlo-Zahořany-Kamenná vrata-Petrov-Pikovice-Petrov-Zahořany (v Pikovicích se pořádají již každoročně country akce)

 

Kanoistika

Pro vyznavače vodního sportu  se nabízí ke sjetí řeka Sázava. Sjetí nejkrásnějšího úseku  z Týnce nad Sázavou do Pikovic pomůže zorganizovat Týnecká firma Bisport  http://www.bisport.cz/.

Cyklistika

Zdejší krajina je představuje velkou možnost k vyžití v cykloturistice. Pro velmi velkou možnost zvolení vlastní trasy dle osobního zájmu v tomto kraji, doporučujeme návštěvu www.posazavi.com - cyklovýlety kde si dle přiložené mapky zvolíte nejoptimálnější trasu a to jak dle Vašich časových možností , tak zajímavých míst které hodláte navštívit. Doporučujeme následující okruhy.

 1. Okrouhlo-Zahořany-Kamenná vrata-Bohuliby-Petrov-Zahořany-Okrouhlo
 2. Okrouhlo-Zahořany-Havaj-Davle-Petrov-Kamenná vrata-Zahořany-Okrouhlo
 3. Okrouhlo-Zahořany-Studené-Jílové u Prahy-Radlík-Libeř-Libeň-Okrouhlo
 4. Okrouhlo-Zahořany-Jílové u Prahy-Borek-Prosečnice-Kamenný přívoz-Netvořice-Konopiště a zpět
 5. Okrouhlo-Zahořany-Kamenná vrata-Petrov-Davle-Macešín-Mníšek pod Brdy-Štěchovice-přes Davli zpět
 6. Okrouhlo-Zvole-Vrané nad Vltavou-Zbraslav-Davle-Petrov-Zahořany-Okrouhlo
 7. Okrouhlo-Zahořany-Petrov-Pikovice-a zpět v Pikovicích každoročně pořádání country festival
 8. Okruh posázavská stezka která vychází z Kamenného přívozu a vede podél Sázavy do Pikovic a Davle až po soutok s Vltavou